Technologia? Budowa domu z bali drewnianych!

Wygląd zewnętrzny domu z drewna

Ciekawi Cię jakim efektem kończy się budowa domów mieszkalnych z naturalnych bali świerku, modrzewia, sosny czy jodły? Popatrz tylko na wygląd zewnętrzny budownictwa drewnianego zrealizowanego przez Sielankę!

Całoroczny dom z bali drewnianych

Liczne projekty domów z bali okrągłych, półokrągłych i płaskich pozwalają wybrać styl, który najlepiej odzwierciedla potrzeby i charakter przyszłych właścicieli. Tradycyjne technologie dają wyjątkowy wygląd i klimat. Musisz wiedzieć, że bez względu na wybrany rodzaj drewna, na zewnątrz możemy uzyskać dowolny kolor i zmieniać go w czasie. Dzisiaj możesz preferować drewniane bale o jasnym odcieniu, a za kilka lat zdecydować się na przemalowanie domu jednorodzinnego na biało. Znamy też inwestorów, którzy cyklicznie zmieniają barwy stolarki okiennej.

Domy drewniane wykonane w technice szkieletowej dają najwięcej różnorodnych możliwości wykończenia zewnętrznego i wewnętrznego. Do szkieletu wykonanego z naturalnego surowca można dobrać niemal dowolne ściany zewnętrzne z wysokiej jakości drewna lub tynkiem wykończeniowym. W przypadku domu szkieletowego za izolacyjność odpowiada celuloza, piana lub wełna mineralna. Dzięki temu nawet drewniane budownictwo może wykorzystać projekty nowoczesnej architektury. Wystarczy zastosować odpowiednie materiały.

Dzięki szerokiej gamie możliwości styl drewnianego domu zmienia się w czasie tak, jak jego mieszkańcy.

Technologia wykończenia drewna na zewnątrz

Urok drewnianych domów na zewnątrz można dodatkowo podkreślić licznymi zdobieniami. Inwestorzy chętnie decydują się na ażury i dekoracyjne wycinaki, które mogą upiększać balustrady, drzwi lub podbitkę dachową. Ozdobę (jednocześnie przydatną konstrukcyjnie) mogą stanowić kolumny drewniane umieszczane przy wejściu, pod balkonem na piętrze albo pod dachem wysuniętym znacznie poza obrys budynku. Wiejskiego uroku dodają oczywiście okiennice, które mogą mieć prostą, nieskomplikowaną formę, zdobioną ornamentami roślinnymi lub ubarwioną okuciami.

Właściwości drewna w domach całorocznych są także nie do przecenienia w kontekście przenikania ciepła. Możemy uzyskać niższe koszty ogrzewania i chłodzenia, ponieważ materiały sosnowe czy świerkowe mają doskonałe parametry izolacyjności cieplnej. Dzięki temu latem w domu wykonanym z drewna (np. grubych bali) jest naturalnie chłodniej, a ciepło zimą. Zapewnia to sama konstrukcja domu z bali i ich metoda budowy (z zapewnieniem właściwej izolacji m.in. poprzez profesjonale łączenie litego drewna).

Zyskujesz nie tylko piękną elewację, ale także miejsce, które naturalnie wspiera funkcjonowanie domowników w zależności od pory roku.

Budowa domu z bali zakończona!

Projekty gotowych domów budowanych z bali potrafią być całkiem imponujące, ale prawdziwe piękno konstrukcji z bali widać dopiero na żywo!

Sam zobacz, czy warto rozważyć zastosowanie drewna w przypadku Twojego siedliska. My wierzymy, że domy z bali często wygrywają:

  • komfortem życia: poziom wilgotności, temperatura, łatwość konserwacji;
  • właściwym współczynnikiem przenikania ciepła;
  • niższym kosztem utrzymania domu niż przy technologii murowanej.

Chcesz wybudować dom z bali? Skontaktuj się z nami. Na pewno pomożemy!